Uroczystości Maryjne…Duchowe przeżycie Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy.

Duchowe przeżycie Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy.Słowo pasterskie Arcybiskupa Katowickiego. Poniżej link do pobrania listu.
List pasterski – Wielkanoc 2020 – Ks. Abp Wiktora SkworcaOd dzisiaj rusza nowa strona internetowa.

Szanowni parafianie.

Od dzisiaj rozpoczyna działalność nowa strona internetowa naszej parafii,  będąca kontynuacją poprzedniej, ale o zmienionej szacie graficznej i nieco innej funkcjonalności. Mam nadzieję, że szybko przyzwyczaicie się do zmian jak i ciepło ocenicie wysiłek, którego celem było poprawienie możliwości korzystania z internetowych informacji. Wszystkie elementy „starej” strony pozostają, dodano trochę nowych (m.in. zarządzenia biskupa, modlitwy, napisz do nas…). Zachęcam do współtworzenia strony parafialnej choćby w obszarze uzupełniania wiadomości historycznych związanych z Frydkiem i Gilowicami, serdecznie również zapraszam na transmisje online na facebooku, które organizuje ksiądz proboszcz. Łączność z kościołem w tym szczególnym tygodniu i  w obliczu obecnej sytuacji, wydaje się nie do przecenienia.

Oczywiście „stara” strona pozostaje, w menu będziecie mogli znaleźć do niej odnośnik. Wybaczcie, że jeszcze nie wszystko jest uzupełnione, dzieje się to na bieżąco i krok za krokiem „nowa” strona nabierze jeszcze większego blasku.

Informacje bieżące od lat uzupełniane są przez Marcina Chromika, większość zdjęć wykonał Jurek Nycz, natomiast nad organizacją strony, administracją, bezpieczeństwem oraz elementami stałymi czuwa tak jak poprzednio – administrator Piotr Kak.

Bądźcie zdrowi – Piotr

Nowa strona parafialna (www.frydek.pl/parafia)Intencja Mszalne

Msze święte odprawiane są zgodnie z harmonogramem w intencjach wcześniej zamówionych – bez udziału wiernych.

 

Niedziela 05.04.2020 Niedziela Palmowa Męki Pańskiej 

9:00 – Za + tatę Stanisława Krasoń w 4 r. śm. i we wspomnienie urodzin, oraz za + mamę Halinę i + brata Krzysztofa. (transmisji internetowej www.fb.com/parafiafrydek)

10:45 – W intencji Parafian.

16:00 –  Za dusze w czyśćcu cierpiące – intencja z ofiar ze skarbonki.

 

Wielki Poniedziałek 06.04.2020

18:00 –I– Za + matkę Emilię Borys w 5 r. śm. oraz jej ++ rodziców i rodzeństwo.

–II– Za + Kingę Wojciech – we wspomnienie urodzin.

 

Wielki Wtorek 07.04.2020

7:00 – Intencja wolna.  

Wielka Środa 08.04.2020

7:00 –  Intencja wolna.

 

Wielki Czwartek 09.04.2020 (transmisji internetowej www.fb.com/parafiafrydek)

18:00 – Msza św. Wieczerzy Pańskiej – dziękczynna za sakramenty Eucharystii i kapłaństwa.

 

Wielki Piątek 10.04.2020 (transmisji internetowej www.fb.com/parafiafrydek)

9:00 – Droga Krzyżowa.

15:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego.

18:00 – Ceremonie Wielkiego Piątku.

 

Wielka Sobota 11.04.2020 (transmisji internetowej www.fb.com/parafiafrydek)

20:00 – Wigilia Paschalna. 

 

Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego 12.04.2020

9:00 – Za + męża Józefa Maj w 15 r. śm. oraz ++ rodziców Łucję i Annę Maj, Zofię i Józefa Wojciech, 5 synów, synową i bratową Genowefę i chrześniaka Tomka Olek i dusze w czyśćcu cierpiące. (transmisji internetowej www.fb.com/parafiafrydek)

10:45 – W intencji Parafian.

16:00 – W intencji Parafian.Ogłoszenia Duszpasterskie

Dziś Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.

Dziś w łączności z Ojcem św. Franciszkiem, a także naszym Arcypasterzem Wiktorem, młodzież przeżywa spotkanie, poprzez łącza internetowe, w ramach Światowego Dnia Młodzieży. Początek transmisji z Katedry Chrystusa Króla w Katowicach o godzinie 12.00.

Wszystkie intencje Mszy św. zamawianych przez wiernych zostaną odprawione zgodnie z porządkiem nabożeństw bez osobistego udziału wiernych. Prosimy wszystkich parafian o duchową łączność. Korzystajmy z nabożeństw transmitowanych w telewizji, w radio i poprzez Internet.

W czasie Wielkiego Tygodnia nie będzie Bożego Grobu w kościele, oraz adoracji przy Bożym Grobie, nie będzie święcenia pokarmów w Wielką Sobotę, ani procesji rezurekcyjnej.

Proszę Was o wytężoną modlitwę przebłagalną, aby epidemia ustała, aby niebezpieczny wirus został pokonany mocą samego Boga. Prosimy Was o podjęcie postu szczególnie w Wieki Piątek w tej intencji. Jezus Chrystus często na kartach ewangelii ukazuje nam, że modlitwa i post uwalniają moc Bożą.

Odwiedziny chorych, wzywamy kapłana tylko na wypadek zagrożenia życia.

W parafiach nie będzie możliwości skorzystania z sakramentu pokuty w zwyczajnej formie. Jednak w sytuacjach wyjątkowych, wyrazem duszpasterskiej troski będzie umożliwienie skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania tym wiernym, którzy o to osobiście poproszą. Wskazane jest uprzednie, telefoniczne umówienie. Miejscem takiej spowiedzi niech będzie zakrystia, salka parafialna bądź inne pomieszczenie. Należy przy tym zachować wskazane środki ostrożności i wzajemnego bezpieczeństwa – petenta i spowiednika. (ZARZĄDZENIE ARCYBISKUPA KATOWICKIEGO ODNOŚNIE DO SPRAWOWANIA POSŁUGI DUSZPASTERSKIEJ I LITURGICZNEJ W NAJBLIŻSZYCH TYGODNIACH). Można umówić się telefonicznie, aby skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Nr telefonu: 32/ 211-63-29 lub 663 740 324.

Ze strony internetowej naszej Parafii można pobrać tekst błogosławieństwa stołu przed uroczystym posiłkiem w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Zachęcam do skorzystania z tej formy błogosławieństwa pokarmów.

Ceremonie Triduum Paschalnego – bez udziału wiernych, będą sprawowane w następującym porządku:

w Wielki Czwartek 

o godz. 18.00 – Msza św. Wieczerzy Pańskiej

w Wielki Piątek

o godz. 9.00 – Droga Krzyżowa

o godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego

o godz. 18.00 – Ceremonie Wielkiego Piątku  

w Wielką Sobotę

o godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego

o godz. 20.00 – Liturgia Wigilii Paschalnej (bez poświęcenia ognia i procesji rezurekcyjnej), po niej – błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

 

Zachęcamy do przeżywania  Triduum Paschalnego za pośrednictwem transmisji internetowej z naszego kościoła na Facebook (www.fb.com/parafiafrydek ).

 

Caritas Archidiecezji Katowickiej organizuje zbiórkę na zakup respiratorów. Ofiary można składa na konto Caritas Archidiecezji Katowickiej: (96 1050 1214 1000 0090 3169 8062). Tytuł: OFIARA – KORONAWIRUS. Zachęcam o włączenie się w tą akcję.

 

Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy wyrażają troskę o utrzymanie naszej parafii w czasie epidemii. Dziękujemy szczególnie tym, którzy w ostaniem czasie dokonali wpłat na konto naszej parafii.

W kościele będzie do nabycia nowy podwójny paschalny numer „Gościa Niedzielnego” oraz majowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”.

 

Zapraszamy też, do rodzinnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30, a zwłaszcza do udziału w ceremoniach Wielkiego Tygodnia za pośrednictwem transmisji internetowej z naszego kościoła. Przypominamy, że nasz kościół jest otwarty w ciągu każdego dnia za wyjątkiem celebracji nabożeństw; można przyjść i pomodlić się prywatnie.

 

Życzę wszystkim parafianom spokojnej Palmowej Niedzieli i owocnego przeżycia Wielkiego Tygodnia.