Category Archives: Rekolekcje

Wielki Post 2019

YouTube Preview Image

Wywiad z Abp. Grzegorzem RysiemRekolekcje Adwentowe z Papieżem Franciszkiem cz.9

Piękne i zgodne. Zakończenie naszych rekolekcji i powrót do Franciszkowych słów o tym, że św. Augustyn nie mógł znaleźć piękniejszych i bardziej ze sobą zgodnych słów, by opisać miłosierdzie Boga wychodzącego na spotkanie grzesznika. Dwoje pozostało: Nieszczęśliwa i Miłosierdzie!

YouTube Preview ImageRekolekcje Adwentowe z Papieżem Franciszkiem cz.8

Zbawieni z łaski. Szczególny odcinek, w którym dotykamy tajemnicy zbawienia danego nam za darmo przez Chrystusa. Otulenie Miłosierdziem, które dokonuje się w naszym życiu jest dane za darmo. Tak jak zbawienie. Nie forma nas zbawia, a miłość Jezusa.

YouTube Preview ImageRekolekcje Adwentowe z Papieżem Franciszkiem cz.7

Świadomość i pokora. W siódmy odcinku rekolekcji widzimy Nieszczęśliwą, która przeszła brutalną szkołę pokory, gdy został zdemaskowany jej grzech i gdy była prowadzona na śmierć. Upokorzenie i groźba utraty życia, doprowadziły do skruchy serca.

YouTube Preview ImageRekolekcje Adwentowe z Papieżem Franciszkiem cz.6

Żal… To już szósty odcinek w którym słyszymy o żalu za grzechy. Rekolekcjoniści przywołują słowa Papieża Franciszka z książki „Miłosierdzie to imię Boga”, w której Papież odwołuje się do historii niemieckiego żołnierza, pochwyconego przez francuskich partyzantów podczas I wojny światowej. Czasami Bogu wystarczy to, że żałujemy, że nie żałujemy…

YouTube Preview Image