Category Archives: Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie

Dziś Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.

Dziś w łączności z Ojcem św. Franciszkiem, a także naszym Arcypasterzem Wiktorem, młodzież przeżywa spotkanie, poprzez łącza internetowe, w ramach Światowego Dnia Młodzieży. Początek transmisji z Katedry Chrystusa Króla w Katowicach o godzinie 12.00.

Wszystkie intencje Mszy św. zamawianych przez wiernych zostaną odprawione zgodnie z porządkiem nabożeństw bez osobistego udziału wiernych. Prosimy wszystkich parafian o duchową łączność. Korzystajmy z nabożeństw transmitowanych w telewizji, w radio i poprzez Internet.

W czasie Wielkiego Tygodnia nie będzie Bożego Grobu w kościele, oraz adoracji przy Bożym Grobie, nie będzie święcenia pokarmów w Wielką Sobotę, ani procesji rezurekcyjnej.

Proszę Was o wytężoną modlitwę przebłagalną, aby epidemia ustała, aby niebezpieczny wirus został pokonany mocą samego Boga. Prosimy Was o podjęcie postu szczególnie w Wieki Piątek w tej intencji. Jezus Chrystus często na kartach ewangelii ukazuje nam, że modlitwa i post uwalniają moc Bożą.

Odwiedziny chorych, wzywamy kapłana tylko na wypadek zagrożenia życia.

W parafiach nie będzie możliwości skorzystania z sakramentu pokuty w zwyczajnej formie. Jednak w sytuacjach wyjątkowych, wyrazem duszpasterskiej troski będzie umożliwienie skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania tym wiernym, którzy o to osobiście poproszą. Wskazane jest uprzednie, telefoniczne umówienie. Miejscem takiej spowiedzi niech będzie zakrystia, salka parafialna bądź inne pomieszczenie. Należy przy tym zachować wskazane środki ostrożności i wzajemnego bezpieczeństwa – petenta i spowiednika. (ZARZĄDZENIE ARCYBISKUPA KATOWICKIEGO ODNOŚNIE DO SPRAWOWANIA POSŁUGI DUSZPASTERSKIEJ I LITURGICZNEJ W NAJBLIŻSZYCH TYGODNIACH). Można umówić się telefonicznie, aby skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Nr telefonu: 32/ 211-63-29 lub 663 740 324.

Ze strony internetowej naszej Parafii można pobrać tekst błogosławieństwa stołu przed uroczystym posiłkiem w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Zachęcam do skorzystania z tej formy błogosławieństwa pokarmów.

Ceremonie Triduum Paschalnego – bez udziału wiernych, będą sprawowane w następującym porządku:

w Wielki Czwartek 

o godz. 18.00 – Msza św. Wieczerzy Pańskiej

w Wielki Piątek

o godz. 9.00 – Droga Krzyżowa

o godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego

o godz. 18.00 – Ceremonie Wielkiego Piątku  

w Wielką Sobotę

o godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego

o godz. 20.00 – Liturgia Wigilii Paschalnej (bez poświęcenia ognia i procesji rezurekcyjnej), po niej – błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

 

Zachęcamy do przeżywania  Triduum Paschalnego za pośrednictwem transmisji internetowej z naszego kościoła na Facebook (www.fb.com/parafiafrydek ).

 

Caritas Archidiecezji Katowickiej organizuje zbiórkę na zakup respiratorów. Ofiary można składa na konto Caritas Archidiecezji Katowickiej: (96 1050 1214 1000 0090 3169 8062). Tytuł: OFIARA – KORONAWIRUS. Zachęcam o włączenie się w tą akcję.

 

Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy wyrażają troskę o utrzymanie naszej parafii w czasie epidemii. Dziękujemy szczególnie tym, którzy w ostaniem czasie dokonali wpłat na konto naszej parafii.

W kościele będzie do nabycia nowy podwójny paschalny numer „Gościa Niedzielnego” oraz majowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”.

 

Zapraszamy też, do rodzinnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30, a zwłaszcza do udziału w ceremoniach Wielkiego Tygodnia za pośrednictwem transmisji internetowej z naszego kościoła. Przypominamy, że nasz kościół jest otwarty w ciągu każdego dnia za wyjątkiem celebracji nabożeństw; można przyjść i pomodlić się prywatnie.

 

Życzę wszystkim parafianom spokojnej Palmowej Niedzieli i owocnego przeżycia Wielkiego Tygodnia.INTENCJE PARAFIALNE

Niedziela 29.03.2020 V Niedziela Wielkiego Postu 

9:00 – W intencji marcowych solenizantów.

10:45 – Do MBKW dziękują za odebrane łaski, prosząc o dalsze Boże bł. i zdrowie dla rodziny Małgorzaty i Stanisława Doktor oraz o Boże bł. dla dzieci z rodzinami.

16:00 –  Za dusze w czyśćcu cierpiące – intencja z ofiar ze skarbonki.

 

Poniedziałek 30.03.2020

18:00 – Za ++ Bronisławę, Franciszka Krasoń, Dorotę Ulczok i Gertrudę Faruga, Alojzego Faruga.

 

Wtorek 31.03.2020

7:00 – W intencji powstrzymania epidemii Koronawirusa na całym świecie.  

 

Środa  01.04.2020

7:00 –  Za dusze w czyśćcu cierpiące – intencja z ofiar ze skarbonki.

 

 I Czwartek miesiąca 02.04.2020

18:00 –I–  Za + Floriana Beer w 1 r. śm., za ++ braci Józefa i Stanisława, ++ rodziców Jana i Bronisławę Beer.

–II– Za + Zbigniewa Jonkisz – 30 dzień po śm. – od żony oraz za + jego matkę Bronisławę Jonkisz.

 

I Piątek miesiąca 03.04.2020

7:00 – Do SPJ w intencji czcicieli.

18:00 –I– Za + Józefa Wojciech w 1 rocznicę śm.

–II– Za ++ Martę i Pawła Śpiewok, Ludwika i Zofię Wojciech, Teofila Nachlik, Stanisława Maroszek, Benedykta Nycz, Kazimierza Fribe, Czesława i Andrzeja Tomala, za ++ z rodzin: Śpiewok, Dulniok, Wojciech.

 

I Sobota miesiąca 04.04.2020

7:00 – Do MBKW w intencji czcicieli i członków Żywego Różańca.

18:00 –I– Za + Stanisława Gacki we wspomnienie urodzin.

–II– Do Bożej Op. przez wstaw. BMKW z podziękowaniem za odebrane łaski, prosząc dalsze Boże bł. i zdrowie dla rodziny Grażyny i Stanisława Zwolińskich, rodziny Łabuz oraz za ++ rodziców Krystynę i Władysława Zwolińskich, Annę i Józefa Janosz.

 

Niedziela 05.04.2020 Niedziela Palmowa Męki Pańskiej 

9:00 – Za + tatę Stanisława Krasoń w 4 r. śm. i we wspomnienie urodzin, oraz za + mamę Halinę i + brata Krzysztofa.

10:45 – W intencji Parafian.

16:00 –  Za dusze w czyśćcu cierpiące – intencja z ofiar ze skarbonki.OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Dzisiaj V Niedziela Wielkiego Postu.

Msze święte odprawiane są zgodnie z harmonogramem w intencjach wcześniej zamówionych –    bez udziału wiernych.

Zarządzenie Ks. Abp Wiktora Skoworca

Z dniem 29 marca br. dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. jest prolongowana i obowiązuje aż do odwołania. Serdecznie zachęcam wiernych do uczestniczenia we Mszy św., nabożeństwach i rekolekcjach za pośrednictwem transmisji telewizyjnych, radiowych i internetowych.

Mając na względzie najnowsze rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 24 marca br., kierując się pasterską troską o zachowanie zdrowia wiernych i celebransów, zarządzam aż do odwołania celebrowanie wszystkich Mszy św. i Triduum Paschalnego bez obecności wiernych. To samo dotyczy kaplic w klasztorach i domach zakonnych.

Pełny tekst zarządzenia w gablotce parafialnej i na stronie internetowej parafii.

Poza celebracjami kościół pozostaje otwarty jako miejsce na indywidualną modlitwę.

W tygodniu od 9.00 do 17.30.

W niedziele od 12.00 do 15.30; od 16.30 do 18.00.

 • Zachęcam też do odmawiania Różańca św. w rodzinach o godz. 20.30 w tym samym czasie ja w kościele przed Najświętszym Sakramentem będę odmawiał Różaniec św. w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych. Przez Różaniec św., opiekę Maryi naszej Królowej Wszechświata i świętych możemy zwyciężyć. Błagajmy Boga przez wstawiennictwo Matki Bożej o zatrzymanie panującej epidemii. Niech Pan weźmie w opiekę nasze rodziny, parafie, ojczyznę i cały świat. Po modlitwie udzielam naszym rodzinom, całej Parafii błogosławieństwa Sakramentalnego.
 • Kancelaria Parafialna nieczynna. W razie jakiejkolwiek potrzeby prosimy odzwonić na probostwo: 32/211-63-29 lub: 663 740 324. Spotkania indywidualne po wcześniejszym ustaleniu dnia i godziny.
 • Kolportaż Gościa Niedzielnego i Małego Gościa został zawieszony. Bliższe informacje na stronie internetowej parafii.
 • Objazd chorych odwołuję, tylko w zagrożeniu życia.

Wszystkim życzę wielu Bożych łask, szczególnie łaski zdrowia w rozpoczętym, nowym tygodniu.INTENCJE PARAFIALNE

Niedziela 22.03.2020 IV Niedziela Wielkiego Postu – LAETARE

9:00 – Do Bożej Op. przez wstaw. MBKW z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze zdrowie dla Małgorzaty Sosna; dla dzieci z rodzinami oraz za + męża Pawła.

10:45 – Do Bożej Op. przez wstaw. MBKW z podziękowaniem za przeżyte lata z prośbą o dalszą opiekę i zdrowie dla mamy Józefy Moroń z okazji 91 rocznicy urodzin i dzieci z rodzinami oraz za + męża Roberta

16:00 –  Za dusze w czyśćcu cierpiące – intencja z ofiar ze skarbonki.

 

Poniedziałek 23.03.2020

17:00Wystawienie Najświętszego Sakramentu, okazja do Spowiedzi Św.

18:00 –I– Do Bożej Op. przez wstaw. BMKW dziękują za odebrane łaski, prosząc o zdrowie i dalszą opiekę dla  Rozalii Szuściel oraz o Boże bł. dla syna z rodziną. Za + męża Kazimierza i ++ z pokrewieństwa.

–II– Za ++ Tomasza Durok w kolejną rocznicę śmierci; za + Rozalię Durok, + Franciszkę Durok oraz ++ dziadków z obu stron, a także za ++ bliskich i dalszych krewnych i ++ sąsiadów.

 

Wtorek 24.03.2020

6:30 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu, okazja do Spowiedzi Św.

7:00 – Za dusze w czyśćcu cierpiące – intencja z ofiar ze skarbonki.

 

Środa  25.03.2020 Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

6:30 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu, okazja do Spowiedzi Św.

7:00 –I–Do Bożej Op. przez wstaw. BMKW dziękują za odebrane łaski, prosząc o zdrowie i dalszą opiekę dla  Zofii do Wspólnoty Żywego Różańca.

–II– Za ++ rodziców Zofię i Jana Kapica, 5 synów, 2 synowe, 3 córki, 4 zięciów oraz ++ z pokrewieństwa Kapica, Lasek.

 

Czwartek 26.03.2020

17:00Wystawienie Najświętszego Sakramentu, okazja do Spowiedzi Św.

18:00 –I–  Za + Alojzego Chwiendacz, ++ rodziców, ++ braci oraz za + Huberta Moroń, brata Jerzego oraz dziadków.

–II– Za + Jana Skarboń oraz za ++ 2 żony.

 

Piątek 27.03.2020

17:00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu, okazja do Spowiedzi Św.

18:00 –I– Za + rodziców Teofila i Ludwinę Sosna, 2 synów, synową Małgorzatę, Pawła Franciszkę Mandla, 5 synów, córkę Łucję, synową Annę i 3 zięciów.

–II– Za + Wiolettę Olejarz, za ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.

 

Sobota 28.03.2020

17:00Wystawienie Najświętszego Sakramentu, okazja do Spowiedzi Św.

18:00 –I– Za ++ rodziców: Małgorzatę i Józefa Limańczyk, Emilię i Ludwika Maroszek, braci: Stanisława i Franciszka, szwagra Krzysztofa Mika oraz za ++ z rodziny.

–II– Za + męża Antoniego Janosz – w 6 r. śm. ++ rodziców Jana i Walerię Antecki, Marcina Marię Janosz szwagra Henryka Janosz, chrześniaka Stanisława Wojtala i za ++ z rodzin: Janosz, Antecki, Sojka, Lukasek, za ++ sąsiadów oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

 

Niedziela 29.03.2020 V Niedziela Wielkiego Postu 

9:00 – W intencji marcowych solenizantów.

10:45 – Do MBKW dziękują za odebrane łaski, prosząc o dalsze Boże bł. i zdrowie dla rodziny Małgorzaty i Stanisława Doktor oraz o Boże bł. dla dzieci z rodzinami.

16:00 –  Za dusze w czyśćcu cierpiące – intencja z ofiar ze skarbonki.OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Dzisiaj IV Niedziela Wielkiego Postu zwana Niedzielą Radości (Laetare).

Kolekta dzisiejsza – na potrzeby archidiecezji. Przeznaczona jest na wsparcie Domu Księży Emerytów i Sądu Metropolitalnego.

 • Zgodnie z zarządzeniem Rady Stałej Episkopatu Polski i z zaleceniami naszego ks. Arcybiskupa Wiktora Skworca do 29 marca zawieszone jest odprawianie wszystkich nabożeństw w kościołach za wyjątkiem codziennej Mszy św. Nie odbywają się również w tym czasie spotkania grup formacyjnych i modlitewnych. W przypadku pogrzebu we Mszy świętej będzie mogła uczestniczyć tylko najbliższa rodzina.
 • Zwracam się z prośbą do wszystkich Parafian, abyśmy w obliczu epidemii  koronawirusa wszyscy podjęli wspólną modlitwę w naszych rodzinach o ustanie epidemii. Proszę też o pomoc w zaopatrzeniu naszym sąsiadom, osobom starszym, aby nie musieli wychodzić ze swych domów, jako grupa osób najbardziej zagrożonych.
 • Proszę, aby osoby, które nie zamawiały intencji danej mszy pozostawały    w domu nie biorąc udziału liturgii w kościele. Zachęcamy do uczestnictwa w liturgii transmitowanej przez telewizję radio i internet.
 • Prosimy też, aby znak pokoju przekazywać sobie skinieniem głowy, a komunię św. przyjmować na rękę.
 • Zachęcam też do odmawiania Różańca św. w rodzinach o godz. 20.30 w tym samym czasie ja w kościele przed Najświętszym Sakramentem będę odmawiał Różaniec św. w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych. Przez Różaniec św., opiekę Maryi naszej Królowej Wszechświata i świętych możemy zwyciężyć. Błagajmy Boga o zatrzymanie panującej epidemii. By wziął w opiekę nasze rodziny, parafie, ojczyznę i cały świat. Po modlitwie udzielam naszym rodzinom, całej Parafii błogosławieństwa Sakramentalnego.
 • Zarządzenia Metropolity Katowickiego w związku z ogłoszeniem w Polsce stanu epidemicznego możemy przeczytać na stronie internetowe i  w gablotce.
 • Kancelaria Parafialna przez najbliższy czas będzie nieczynna. W sprawach koniecznych ks. proboszcz będzie do dyspozycji po Mszy św.
 • W środę obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to dzień Świętości Życia, w którym modlimy się za dzieci poczęte, a nienarodzone.  Zachęcam do duchowej adopcji.
 • Kolportaż Gościa Niedzielnego i Małego Gościa został zawieszony. Bliższe informacje na stronie internetowej parafii.
 • Objazd chorych odwołuję, tylko w zagorzeniu życia.

Wszystkim życzę wielu Bożych łask, szczególnie łaski zdrowia w rozpoczętym, nowym tygodniu.