Category Archives: Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V Niedziela Wielkanocna 19.05.2019

7:00 – Do MBCz i SPJ z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze Boże bł., zdrowie i opiekę dla Krystyny Jankowskiej i o Dary Ducha Św. dla wnuczek.   

9:00 – Za + Mariana Borys w I rocznicę śmierci.

10:45 – Do NSPJ i MBKW w intencji Zofii Sosna i o Boże bł. dla dzieci z rodzinami oraz za + męża Franciszka.

15:00 – Nabożeństwo Majowe.

 

Poniedziałek 20.05.2019

17:30 – Nabożeństwo Majowe.

18:00 –I– Za + Zygmunta Hajduga w I rocznicę śmierci.

         –II– Za ++ rodziców: Agnieszkę i Konrada Nyga, córkę Jadwigę i Jana Zdebel.

         –III– Za ++ Gertrudę Faruga, Marię i Wojciecha Pluta.

 

Wtorek 21.05.2019 Wsp. św. Jana Nepomucena

7:00 – Za ++ Annę i Konrada Durok, wnuka Mateusza, Annę i Walentego Szpunar, córkę Janinę i ++ z pokrewieństwa: Durok, Kapica.    

7:30 – Nabożeństwo Majowe.

 

Środa 22.05.2019

7:00 – W intencji majowych solenizantów.    

7:30 – Nabożeństwo Majowe.

 

Czwartek 23.05.2019

17:30 – Nabożeństwo Majowe.

18:00 – Za ++ Alojzego Durok, Jakub, Bronisławę, Franciszkę i Stanisława Durok, Krystynę Woś, Weronikę, Teofila Mika, ++ z rodzin Durok, Mika.

 

Piątek 24.05.2019 Wsp. NMP Wspomożycielki Wiernych.
15:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego.

17:30 – Nabożeństwo Majowe.

18:00 – Do MBKW z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze w intencji ks. Proboszcza, sióstr służebniczek oraz sióstr przebywających na misjach i za darczyńców.    

 

Sobota 25.05.2019

8:00 – Odwiedziny chorych.

15:00 (kaplica) – Do św. Floriana o Boże bł. i Bożą opiekę w intencji strażaków OSP Gilowice, w intencji ich rodzin i za ++ strażaków.

16:00 – Do MBKW z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze Boże bł. i zdrowie dla Aliny i Kazimierza Moroń z okazji 25 rocznicy ślubu i o Boże bł. dla dzieci oraz całej rodziny.  

17:00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi świętej i Różaniec w intencji Parafian.

17:30 – Nabożeństwo Majowe.

18:00 –I– Za ++ rodziców Magdalenę i Pawła Peter z okazji urodzin taty oraz za + ojca Pawła Nycz.

–II– Za + matkę Annę Grabowską, ++ dziadków oraz za wszystkich ++ z rodzin: Wojtala, Grabowski.    

–III– Chrzty i roczki.

 

VI Niedziela Wielkanocna 26.05.2019

7:00 – Za + Amalię Wojciech – intencja od Elżbiety Nycz.    

9:00 – Za ++ Józefa, Weronikę Lubański, Bronisławę i Floriana Sajdok, Jadwigę, Alojzego Czuwaj, syna Józefa i ++ z rodzin: Lubański, Witoś, Sajdok.

10:45 – W intencji matek z okazji Dnia Matki.  

15:00 – Nabożeństwo Majowe.

 

Dziś w katowickiej katedrze o godz. 12:00 msza św. w intencji małżonków przeżywających swoje jubileusze sakramentu małżeństwa.

Dzisiaj rocznicę urodzin obchodzi ks. abp Wiktor Skworc. Pamiętajmy o Nim w modlitwie.

W czwartek po mszy św. katecheza dla dorosłych.

W piątek przypada dzień modlitw za Kościół w Chinach.

25.05 w sobotę od godz. 13:00 organizowany jest Festyn Rodzinny na boisku we Frydku. Szczegóły na plakatach.

W przyszłą niedzielę mężczyźni i młodzieńcy pielgrzymują do MB Piekarskiej.

Tę niedzielę będziemy przeżywać jako Niedzielę Misyjną.  Jedna z naszych parafianek wyjeżdża jako wolontariuszka na misje do Boliwii. Przedstawi nam cele tej misji a po mszach św. przed kościołem będziemy mogli złożyć ofiarę na misję.     

Życzę dobrej niedzieli i miłego tygodnia.ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W PIELGRZYMCE MĘŻCZYZN I MŁODZIEŃCÓW DO SANKTUARIUM W PIEKARACH ŚLĄSKICH

Drodzy Bracia i Siostry!

Śpiewając podczas nabożeństw majowych Litanię loretańską, po każdym wezwaniu jednego z imion Matki Bożej powtarzamy prośbę: módl się za nami. Szczególnym świadectwem naszego przekonania o wstawiennictwie Maryi są pielgrzymki do miejsc Jej wielkiego orędownictwa. Serdecznie zapraszam wszystkich diecezjan na pielgrzymi szlak, wiodący do sanktuarium w Piekarach Śląskich, do duchowej stolicy Górnego Śląska. W ostatnią niedzielę maja, zgodnie z tradycją, zapraszam na spotkanie u Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej mężczyzn i młodzieńców.

Drodzy Bracia! W niedzielę, 26 maja, do modlitwy przed obliczem Matki Bożej Piekarskiej zaproszeni są ojcowie z synami, dziadkowie z wnukami, bo piekarska pielgrzymka trwa przez pokolenia i pokolenia łączy. Zapraszam mężczyzn zrzeszonych w ruchach i stowarzyszeniach katolickich, młodych, którzy przyjęli bierzmowanie i przygotowujących się do przyjęcia daru Ducha Świętego, uczniów i studentów, przedsiębiorców, pracodawców i pracowników wszystkich branż. Szczegółowy program znajduje się na plakatach, na których określono również tegoroczny cel pielgrzymowania: Idziemy do Matki Bożej Piekarskiej „po moc Bożego Ducha”, który prowadzi i umacnia nas w codzienności. Po śpiewie Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP i modlitwie różańcowej o godz. 9:30 z bazyliki wyruszy procesja z obrazem Piekarskiej Pani na Kalwarię, gdzie po powitaniu Matki Bożej w piekarskim wizerunku zostanie wygłoszone tradycyjne słowo pasterskie, związane z aktualnymi sprawami religijno-społecznymi. Mszy św. będzie przewodniczył Nuncjusz Apostolski w Polsce. Homilię wygłosi Metropolita Krakowski, abp Marek Jędraszewski, co nawiązuje do tradycji udziału arcybiskupów krakowskich w piekarskiej pielgrzymce i podejmowaniu przez nich głoszenia słowa Bożego. Przewidziana jest również godzina ewangelizacji oraz nabożeństwo majowe.

Drodzy Młodzieńcy i Mężczyźni! Słowa z Dziejów Apostolskich, ukazujące rodzący się Kościół, który trwał „jednomyślnie na modlitwie razem z niewiastami, Maryją, Matką Jezusa i braćmi Jego” (Dz 1,14), wskazują na ścisłą więź Maryi z Kościołem. Chcemy tę więź po raz kolejny zamanifestować na piekarskim wzgórzu. Liczę na inicjatywy rad duszpasterskich i obecność licznej reprezentacji każdej parafialnej wspólnoty. Przybywajcie, drodzy Bracia, „po moc Bożego Ducha”, potrzebną każdemu z nas w podejmowaniu i wypełnianiu codziennych obowiązków rodzinnych, zawodowych i stanowych.

Bracia i Siostry! Z radością pragnę poinformować, że Penitencjaria Apostolska przyznała odpust zupełny dla wiernych, którzy wezmą udział w pielgrzymce mężczyzn i młodzieńców, przy spełnieniu zwykłych warunków odpustu, do których należą: spowiedź sakramentalna, przyjęcie Komunii św. i modlitwa w intencjach papieskich. Osłabieni wiekiem i chorzy mogą również uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, gdy będą łączyć się duchowo ze zgromadzonymi na piekarskim wzgórzu, ofiarowując modlitwy, cierpienia i trudy własnego życia miłosierdziu Bożemu. Duchową łączność z pielgrzymką ułatwi transmisja w Telewizji Polonia, TVP Katowice, Radiu Katowice, Radiu eM i Radiu Piekary.

Na pielgrzymowanie do stóp Matki Bożej Piekarskiej z serca Wam błogosławię: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

† Wiktor Skworc ARCYBISKUP METROPOLITA KATOWICKI
VD II – 3576/19 Katowice, 3 maja 2019 r.OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Wielkanocna 12.05.2019 Niedziela Dobrego Pasterza

7:00 – Za ++ rodziców Agnieszkę, Tomasza Gwóźdź, Mariana Przeniosło, Ludwika Mandla, ++ dziadków z obu stron i ++ z pokrewieństwa.  

9:00 – W intencji parafian.

10:45 – I Komunia Święta – W intencji dzieci pierwszokomunijnych, ich rodziców i rodzin.

15:00 – Nabożeństwo Majowe.

 

Poniedziałek 13.05.2019

14:00 – Do MBKW o Dary Ducha Św. dla dzieci pierwszokomunijnych, w intencji ich rodzin, gości oraz o Boże bł. dla ks. Proboszcza.

17:30 – Nabożeństwo Majowe.

18:00 – Do MBKW z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze w intencji ks. Proboszcza z okazji 30 rocznicy święceń kapłańskich.   

19:00 – Nabożeństwo Fatimskie.

 

Wtorek 14.05.2019 Święto św. Macieja Apostoła

17:30 – Nabożeństwo Majowe.

18:00 – Intencja wolna.   

 

Środa 15.05.2019

17:30 – Nabożeństwo Majowe.

18:00 – Intencja wolna.   

 

Czwartek 16.05.2019 Święto św. Andrzeja Boboli

17:30 – Nabożeństwo Majowe.

18:00 – Za ++ rodziców Floriana, Małgorzatę Sosna, Edwarda Piłatyk i dziadków z obu stron.

 

Piątek 17.05.2019
15:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego.

17:30 – Nabożeństwo Majowe.

18:00 – Intencja wolna.   

 

Sobota 18.05.2019

15:00 – Do MBKW z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze Boże bł. i zdrowie oraz Dary ducha św.  dla Syna Marka Zabłockiego z okazji 18 rocznicy urodzin oraz o Boże bł. dla całej rodziny i rówieśników.

17:00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi świętej i Różaniec w intencji Parafian.

17:30 – Nabożeństwo Majowe.

18:00 –I– Za + męża Jana Pudełko w 3 rocznicę śmierci.

–II– Do MBKW z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże bł., zdrowie i Dary Ducha Św. dla Damiana Barosz z okazji 18 rocznicy urodzin oraz o Boże bł. dla całej rodziny.   

 

V Niedziela Wielkanocna 19.05.2019

7:00 – Do MBCz i SPJ z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze Boże bł., zdrowie i opiekę dla Krystyny Jankowskiej i o Dary Ducha Św. dla wnuczek.   

9:00 – Za + Mariana Borys w I rocznicę śmierci.

10:45 – Do NSPJ i MBKW w intencji Zofii Sosna i o Boże bł. dla dzieci z rodzinami oraz za + męża Franciszka.

15:00 – Nabożeństwo Majowe.

 

Dziś Niedziela Dobrego Pasterza. Jest to szczególny Dzień Modlitw za powołanych i o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne.

W poniedziałek Nabożeństwo Fatimskie podczas którego Różaniec, Procesja, Apel Jasnogórski i Msza św. Przed Nabożeństwem można składać dziękczynienia i prośby do MB Fatimskiej.

W przyszłą niedzielę w katowickiej katedrze msza św. w intencji małżonków przeżywających swoje jubileusze sakramentu małżeństwa.

Życzę dobrej niedzieli i miłego tygodnia.OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Wielkanocna 05.05.2019

7:00 – Do MBCz z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze Boże bł. i zdrowie w intencji Ireny i Antoniego Grabowskich i dzieci z rodzinami.

9:00 – Za dusze w czyśćcu cierpiące – intencja z ofiar ze skarbonki.

10:45 – W intencji parafian.

15:00 – Nabożeństwo Majowe.

 

Poniedziałek 06.05.2019 Święto św. apostołów Filipa i Jakuba

17:30 – Nabożeństwo Majowe.

18:00 –I– Za ++ Jadwigę, Klemensa Dziedzic, Krystynę Kulka oraz za ++ z rodzin Dziedzic, Siuta i ++ z pokrewieństwa.  

         –II– Za + męża Janusza Musioł we wspomnienie urodzin.  

 

Wtorek 07.05.2019

7:00 – Do SPJ i MBKW i św. Józefa z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze zdrowie i Boże bł. dla Marii i Ludwika Nycz oraz o zdrowie i Boże bł. dla dzieci z rodzinami.

7:30 – Nabożeństwo Majowe.

 

Środa 08.05.2019 Uroczystość św. Stanisława bpa i męcz.

7:00 – Za dusze w czyśćcu cierpiące – intencja z ofiar ze skarbonki.

7:30 – Nabożeństwo Majowe.

 

Czwartek 09.05.2019

17:30 – Nabożeństwo Majowe.

18:00 –I– Za ++ Jana, Marię Domżoł i ++ rodziców.  

         –II– Za + Józefa Jonkisz w 13 rocznicę śmierci – intencja od mamy i brata Zbigniewa z żoną.  

 

Piątek 10.05.2019
15:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego.

17:30 – Nabożeństwo Majowe.

18:00 –I– Za + ojca Józefa Chromik w 13 rocznicę śmierci, + mamę Annę, ++ dziadków z obu stron, ++ z rodzin: Chromik, Kubulus, ++ sąsiadów oraz za dusze opuszczone.
         –II– Za ++ Monikę Piłatyk w kolejną rocznicę śmierci, męża Walentego, rodziców i teściów, zięcia Piotra Niesyto oraz ++ z rodzin Durok, Piłatyk.

 

Sobota 11.05.2019

17:00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi świętej i Różaniec w intencji Parafian.

17:30 – Nabożeństwo Majowe.

18:00 –I– Za ++ rodziców: Marię i Ludwika Grzywa, Cecylię i Konrada Nycz, brata Józefa, szwagra Stanisława, Jana Nachlik oraz ++ z pokrewieństwa: Grzywa, Janosz, Nycz.

–II– Za ++ Wincentego Jonkisz, rodziców, rodzeństwo i ++ z pokrewieństwa: Jonkisz, Nycz.

 

IV Niedziela Wielkanocna 12.05.2019 Niedziela Dobrego Pasterza

7:00 – Za ++ rodziców Agnieszkę, Tomasza Gwóźdź, Mariana Przeniosło, Ludwika Mandla, ++ dziadków z obu stron i ++ z pokrewieństwa.  

9:00 – Intencja wolna.

10:45 – I Komunia Święta – W intencji dzieci pierwszokomunijnych, ich rodziców i rodzin.

15:00 – Nabożeństwo Majowe.

 

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na WŚSD.

Dziś rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zachęcamy wiernych do lektury Pisma Św.

Dzisiaj diakoni WŚSD rozpoczynają rekolekcje przed święceniami prezbiteratu, polecamy ich i ks. rekolekcjonistę modlitwie wiernych. Święcenia prezbiteratu odbędą się w sobotę 11.05.2019r. o 10:00 w katowickiej Katedrze.

Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania.

Życzę miłej niedzieli i spokojnego tygodnia.OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Wielkanocna  28.04.2019 Miłosierdzia Bożego

7:00 – Za + Marię Grabowską w I rocznicę śmierci.  

9:00 – Do Chrystusa Zmartwychwstałego i MBKW z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalszą opiekę i zdrowie dla Lidii i Jana Mika w 40 rocznicę ślubu oraz o Boże bł. dla dzieci z rodzinami i całej rodziny.

10:45 – Za + Marię Watoła w kolejna rocznicę śmierci i + męża Sylwestra.

 

Poniedziałek 29.04.2019 Święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dz. I dK.

18:00 –I– Za + Mariana Borys we wspomnienie urodzin – intencja od chrześnicy Karoliny z rodziną.

         –II– Za + Floriana Beer w 30 dzień po śmierci.

 

Wtorek 30.04.2019 Uroczystość św. Wojciecha bpa i męcz.

7:00 – Za dusze w czyśćcu cierpiące – intencja z ofiar ze skarbonki.  

 

Środa 01.05.2019 Święto św. Józefa rzemieślnika

7:00 – Za dusze w czyśćcu cierpiące – intencja z ofiar ze skarbonki.

7:30 – Nabożeństwo Majowe.

 

Czwartek 02.05.2019 Wsp. św. Atanazego bpa i dK.

16:30 – Msza szkolna o powołania kapłańskie i zakonne.

17:30 – Nabożeństwo Majowe.

18:00 –I– Za + Józefa Wojciech w 30 dzień po śmierci.

         –II– Za + Annę Kak w I rocznicę śmierci.

 

Piątek 03.05.2019 Uroczystość NMP Królowej Polski

7:00 (kaplica) – Do MBCz z podziękowaniem za zdrowie i łaski z prośbą o dalsze dla członków Żywego Różańca i ich rodzin oraz o powołania kapłańskie i zakonne.

9:00 – Do MBKW za członków Żywego Różańca, za ich rodziny oraz za ++ członków Żywego Różańca.

10:45 – Intencja wolna.

11:00 (kaplica) –  W intencji parafian.

15:00 (kaplica) – Nabożeństwo Majowe.

 

Sobota 04.05.2019 Wsp. św. Floriana męcz.

6:30 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

7:00 – Do MB w intencji czcicieli i członków Żywego Różańca.

17:00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi świętej i Różaniec w intencji Parafian.

17:30 – Nabożeństwo Majowe.

18:00 –I– Za śp. Annę Kucz w 20 rocznicę śmierci oraz za + męża Alojzego we wspomnienie urodzin.  

–II– Za ++ Emilię Przewoźnik w 5 rocznicę śmierci, męża Bolesława, córkę Teresę, syna Andrzeja i za ++ z pokrewieństwa: Przewoźnik, Sosna, Morkisz.

–III– Do MBKW z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze zdrowie i Boże bł. w intencji Anny i Tomasza Ryszka w 10 rocznicę ślubu oraz o dary Ducha Św. dla córki Zosi.  

 

III Niedziela Wielkanocna 05.05.2019

7:00 – Do MBCz z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze Boże bł. i zdrowie w intencji Ireny i Antoniego Grabowskich i dzieci z rodzinami.

9:00 – Intencja wolna.

10:45 – Intencja wolna.

15:00 – Nabożeństwo Majowe.

 

Dziś w II Niedzielę Wielkanocną oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Caritas archidiecezji.

W poniedziałek obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

W piątek Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w naszej parafii tak jak w niedzielę a dodatkowo o 11:00 suma odpustowa w kaplicy w Gilowicach. Sumę odpustową odprawi oraz kazanie wygłosi ks. Henryk Kafka.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na WŚSD.

Nabożeństwa Majowe w naszej parafii poniedziałek, czwartek, piątek i sobota o 17:30, wtorek i środa o 7:30 oraz w niedziele i święta o 15:00.

Życzę spokojnej niedzieli i miłego tygodnia.