OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela 05.08.2018 XVIII Niedziela Zwykła

7:00 – Za + Marię Grabowską – intencja od siostry Anny i siostry Teresy  z rodzinami.

9:00 – Do MBKW z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze dla Ewy i Andrzeja Wojciech i dzieci z rodzinami.

10:45 – Do MBKW z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze zdrowie i Boże bł. oraz dary Ducha Św. dla Ks. Proboszcza – intencja od Apostolatu Margaretka.

 

Poniedziałek 06.08.2018 Święto Przemienienia Pańskiego

18:00 –I– Za + Alojzego Chromik  we wspomnienie urodzin i + żonę Martę.

–II– Za + Mariana Borys – intencja od Marzeny i Piotra Graboń.

–III– Za + Czesława Tomala – intencja od Urszuli Miler z mężem Romanem.

 

Wtorek 07.08.2018

7:00 – Za ++ Teodora Kamiński, syna Bogusława, Jana Sosna, 2 żony, za ++ braci: Eugeniusza, Józefa, Henryka, bratówki: Zofię, Urszulę, Jadwigę, Weronikę i ++ z rodzin: Sosna, Kamiński.

 

Środa 08.08.2018 Wsp. św. Dominika prezb.  

7:00 – Za + Jana, Weronikę Moroń, synów: Stanisława, Teofila, Jana, córkę Bronisławę, synową Annę i zięcia Leona.

 

Czwartek 09.08.2018 Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein)

18:00 –I– Za ++ Józefa, Annę Penkala, syna Floriana, córkę Martę, 3 zięciów i ++ z pokrewieństwa.

–II– Do MBKW z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze zdrowie i Boże bł. dla 2 rodzin Lebuda i o dary Ducha Św. dla wnuków.

 

Piątek 10.08.2018 Święto św.  Wawrzyńca diak. i męcz.

15:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego.

18:00 – Do MBKW i SPJ z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę i zdrowie dla Róży Sajdok i dzieci z rodzinami.

 

Sobota 11.08.2018 Wsp. św. Klary dz.  

12:00 – Ślub: Sebastian Walusiak – Anna Wojciech.

14:00 – Do MBWK z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze w intencji Danuty i Andrzeja Ulczak oraz za synów z rodzinami.

17:00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi świętej i różaniec w intencji parafian.

18:00 –I– Do MBKW z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże bł. i zdrowie dla Agaty i Krystiana Watoła, córki Hanny i syna Wiktora, który przyjmie chrzest św.

–II– Do MBKW dziękując za otrzymane łaski, prosząc o dalsze zdrowie i Boże bł. dla Heleny Anteckiej oraz córek z rodzinami.

–III– Za ++ Stefanię, Sylwestra Norek, dziadków: Marię i Ludwika Niesyto, Monikę i Sylwestra Norek.

–IV– Za + Adama Białota we wspomnienie urodzin.

 

Niedziela 12.08.2018 XIX Niedziela Zwykła

7:00 – Do MBCz z podziękowaniem za otrzymane łaski i zdrowie z prośbą o dalsze dla członków Żywego Różańca ich rodzin.

9:00 –I– Do SPJ i MBKW z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę i Boże bł. dla rodziny Barbary i Ryszarda Limańczyk oraz syna z rodziną.

–II– Za ++ ojca Floriana Sajdok w 3 rocznicę śmierci, mamę Bronisławę Sajdok, braci: Jana, Stanisława, ++ rodziców: Małgorzatę, Józefa Limańczyk, brata Franciszka, ++ z pokrewieństwa i dusze opuszczone.

10:45 – Do MBKW z podziękowaniem za otrzymane dotychczas łaski z prośbą o dalsze zdrowie i Boże bł. z okazji 30 urodzin Sylwii Baroń z błogosławieństwem dla całej rodziny.

 

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ.

W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wniebowzięcia NMP – 15 sierpnia, zapraszamy do udziału w obchodach tego święta w Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. Zbliżające się uroczystości mają charakter misterium. Obchody Wniebowzięcia rozpoczynają się w piekarskim sanktuarium 14 sierpnia o godz 16.00. Najpierw odprawione zostaną Nieszpory Maryjne, a po nich rozpocznie się „Misterium Zaśnięcia Niepokalanej”. Sięgając do wczesnochrześcijańskiej tradycji, dziś kultywowanej przez Kościół Prawosławny uczestniczyć będziemy w obrzędzie przygotowania przejścia Matki Bożej z tego świata do nieba. Wyjątkowo uroczysta i barwna będzie procesja pogrzebowa. Uczestniczą w niej aktorzy przedstawiający scenę pożegnania Matki Bożej, w tym 12 Apostołów. W procesji na dróżka maryjnych biorą udział orkiestry, wierni w strojach ludowych, górnicy, dzieci sypiące kwiaty. Procesję w czasie której niesiona będzie figura Matki Bożej Zaśniętej zakończymy symbolicznym pożegnaniem w grobie Maryi na Kalwarii. Kolejny dzień uroczystości to 15.08. Suma odpustowa o godz. 10.30. Od 6.30 na Rajskim Placu możliwość modlitwy przed figurą Matki Bożej Wniebowziętej w kaplicy św. Rafała. O 13.45 obchody różańcowe na kalwarii z obrzędem koronacji figury Matki Bożej i procesja do bazyliki. O godz. 15.00 Nieszpory Maryjne w bazylice. O 17.00 serdecznie zapraszamy na koncert w ramach festiwalu organowego.

Organizowany jest wyjazd na Pielgrzymkę Kobiet i Dziewcząt do Piekar 19.08.2018r. o godz. 6:30 z parkingu obok kościoła. Zapisy w zakrystii i u p. Anny Madeja.

Życzę spokojnej niedzieli i udanego tygodnia.