Ogłoszenia Duszpasterskie

Dziś Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.

Dziś w łączności z Ojcem św. Franciszkiem, a także naszym Arcypasterzem Wiktorem, młodzież przeżywa spotkanie, poprzez łącza internetowe, w ramach Światowego Dnia Młodzieży. Początek transmisji z Katedry Chrystusa Króla w Katowicach o godzinie 12.00.

Wszystkie intencje Mszy św. zamawianych przez wiernych zostaną odprawione zgodnie z porządkiem nabożeństw bez osobistego udziału wiernych. Prosimy wszystkich parafian o duchową łączność. Korzystajmy z nabożeństw transmitowanych w telewizji, w radio i poprzez Internet.

W czasie Wielkiego Tygodnia nie będzie Bożego Grobu w kościele, oraz adoracji przy Bożym Grobie, nie będzie święcenia pokarmów w Wielką Sobotę, ani procesji rezurekcyjnej.

Proszę Was o wytężoną modlitwę przebłagalną, aby epidemia ustała, aby niebezpieczny wirus został pokonany mocą samego Boga. Prosimy Was o podjęcie postu szczególnie w Wieki Piątek w tej intencji. Jezus Chrystus często na kartach ewangelii ukazuje nam, że modlitwa i post uwalniają moc Bożą.

Odwiedziny chorych, wzywamy kapłana tylko na wypadek zagrożenia życia.

W parafiach nie będzie możliwości skorzystania z sakramentu pokuty w zwyczajnej formie. Jednak w sytuacjach wyjątkowych, wyrazem duszpasterskiej troski będzie umożliwienie skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania tym wiernym, którzy o to osobiście poproszą. Wskazane jest uprzednie, telefoniczne umówienie. Miejscem takiej spowiedzi niech będzie zakrystia, salka parafialna bądź inne pomieszczenie. Należy przy tym zachować wskazane środki ostrożności i wzajemnego bezpieczeństwa – petenta i spowiednika. (ZARZĄDZENIE ARCYBISKUPA KATOWICKIEGO ODNOŚNIE DO SPRAWOWANIA POSŁUGI DUSZPASTERSKIEJ I LITURGICZNEJ W NAJBLIŻSZYCH TYGODNIACH). Można umówić się telefonicznie, aby skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Nr telefonu: 32/ 211-63-29 lub 663 740 324.

Ze strony internetowej naszej Parafii można pobrać tekst błogosławieństwa stołu przed uroczystym posiłkiem w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Zachęcam do skorzystania z tej formy błogosławieństwa pokarmów.

Ceremonie Triduum Paschalnego – bez udziału wiernych, będą sprawowane w następującym porządku:

w Wielki Czwartek 

o godz. 18.00 – Msza św. Wieczerzy Pańskiej

w Wielki Piątek

o godz. 9.00 – Droga Krzyżowa

o godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego

o godz. 18.00 – Ceremonie Wielkiego Piątku  

w Wielką Sobotę

o godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego

o godz. 20.00 – Liturgia Wigilii Paschalnej (bez poświęcenia ognia i procesji rezurekcyjnej), po niej – błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

 

Zachęcamy do przeżywania  Triduum Paschalnego za pośrednictwem transmisji internetowej z naszego kościoła na Facebook (www.fb.com/parafiafrydek ).

 

Caritas Archidiecezji Katowickiej organizuje zbiórkę na zakup respiratorów. Ofiary można składa na konto Caritas Archidiecezji Katowickiej: (96 1050 1214 1000 0090 3169 8062). Tytuł: OFIARA – KORONAWIRUS. Zachęcam o włączenie się w tą akcję.

 

Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy wyrażają troskę o utrzymanie naszej parafii w czasie epidemii. Dziękujemy szczególnie tym, którzy w ostaniem czasie dokonali wpłat na konto naszej parafii.

W kościele będzie do nabycia nowy podwójny paschalny numer „Gościa Niedzielnego” oraz majowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”.

 

Zapraszamy też, do rodzinnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30, a zwłaszcza do udziału w ceremoniach Wielkiego Tygodnia za pośrednictwem transmisji internetowej z naszego kościoła. Przypominamy, że nasz kościół jest otwarty w ciągu każdego dnia za wyjątkiem celebracji nabożeństw; można przyjść i pomodlić się prywatnie.

 

Życzę wszystkim parafianom spokojnej Palmowej Niedzieli i owocnego przeżycia Wielkiego Tygodnia.